Lajmet
Të rejat e fundit
Kategoria
Xhamajka sqarohet edhe zyrtarisht: S’kemi marrë asnjë vendim për Kosovën
23 Feb 2020 - 00:05
Xhamajka sqarohet edhe zyrtarisht: S’kemi marrë asnjë vendim për Kosovën

Xhamajka nuk ka marrë kurrfarë vendimi rreth njohjes së Kosovës si shtet të pavarur. Kështu ka bërë të ditur zyrtarisht Ministria e Punëve të Jashtme dhe e Tregtisë së Jashtme e Xhamajkës, në një përgjigje për Gazetën Express, në natën e së shtunës. “Ministria e Punëve të Jashtme dhe e Tregtisë së Jashtme e Xhamajkës […]GazetaExpress.com Më shumë