Lajmet
Të rejat e fundit
Kategoria
Vdes trajneri i njohur italian, ishte pranë titullit me Interin
22 May 2020 - 14:40
Vdes trajneri i njohur italian, ishte pranë titullit me Interin

Në moshën 81-vjeçare është shuar përgjithmonë ish-trajneri i njohur Gigi Simoni. Trajneri i famshëm italian ka drejtuar dhjetëra skuadra, ndërsa ishte pranë titullit me Interin në vitin 2002. Si futbollist ka luajtur me Torino, Brescia dhe Genoa, ndërsa me Interin e Ronaldo “Fenomenit” fitoi Kupën UEFA në vitin 1998. Simoni ka ndërruar jetë pikërisht në […]IndexOnline Më shumë