Lajmet
Të rejat e fundit
Kategoria
Trump uron Kosovën për 12 vjetorin e pavarësisë – Ju dëshirojmë sukses në normalizimin e raporteve me Serbinë
14 Feb 2020 - 15:05
Trump uron Kosovën për 12 vjetorin e pavarësisë – Ju dëshirojmë sukses në normalizimin e raporteve me Serbinë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka pranuar një letër urimi nga Presidenti i ShBA-së, Donald Trump për 12 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Në letrën e dërguar, Presidenti amerikan, ka përgëzuar Kosovën për zgjedhjet e gjashtë tetorit. Tutje në letër Presidenti Trump shkruan se i dëshiron sukses dhe fokusim Kosovës në normalizimin e marrëdhënieve me […]GazetaExpress.com Më shumë