Lajmet
Të rejat e fundit
Kategoria
Tirona lale, se Tiranën hajt’ ta folim
12 Feb 2020 - 11:10
Tirona lale, se Tiranën hajt’ ta folim

Nji ktu ka me nis kjo punë, se Tirona u njoft si Tiranë, kur e msyn komunistat, kur fara e tyne u shtu aq shumë sa ia ndrrun emnin, masanej i ndrrun lëkurën. Ja hudhën n’erë Pazarin e Vjetër, ja shkallmun shpit’, rrugët, xhomijat, kishat dhe qitën n’dritë nji mysybet qytet, ku t’vite miza poshtë […]Telegrafi.com Më shumë