Lajmet
Të rejat e fundit
Kategoria
Receta e Jemie Oliverit për qebapë dhe ajvar
23 May 2020 - 02:25
Receta e Jemie Oliverit për qebapë dhe ajvar

Kuzhinieri i famshëm kështu e përgatit këtë ushqim të shijshëm! Përbërësit: – 750 g mish të bluar viçi; – 1 hudhër e plotë, plus 4 thelpinj hudhre; – 2 lugë të vogla të kafes sodë bikarbonati; – 1 lugë të vogël spec i bluar; – 1 vezë; – 150 ml ujë mineral; – vaj ulliri; […]Telegrafi.com Më shumë