Lajmet
Të rejat e fundit
Kategoria
Nji vorr për At Gjergj Fishtën
14 Feb 2020 - 13:25
Nji vorr për At Gjergj Fishtën

Nga: At Zef Pllumi (Hylli i dritës”, 1996) 31 dhjetor 1940. Ajo natë nuk kje natë gzimi: nji ndër bijt ma në za të Shqipnisë mbulohej në dhe të zi. Nuk pati andrra lirije, pse dy pushtues të huej luftojshin mes vedit mbi këtë truell. Qielli kje i ngrysun, i ftoftë, i merdhitun si zemrat […]Telegrafi.com Më shumë