Lajmet
Të rejat e fundit
Kategoria
Limaj kujton masakrën në Krushë të Madhe
26 Mar 2020 - 11:40
Limaj kujton masakrën në Krushë të Madhe

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka kujtuar 21-vjetorin e masakrës në Krushë të Madhe. Limaj ka thënë se në këtë masakër forcat serbe vranë dhe masakruan qindra banor të pafajshëm në mesin e tyre, gra, fëmijë dhe pleq. Postimi i plotë: Sot bëhen 21 vjet kur forcat serbet në Krushë të Madhe vranë dhe […]Telegrafi.com Më shumë