Lajmet
Të rejat e fundit
Kategoria
Kurti në takim me prodhuesit e qumështit: Konsumimi i prodhimeve vendore në kohë pandemie, i rëndësishëm në mbështetje të prodhuesve vendorë
15 May 2020 - 16:25
Kurti në takim me prodhuesit e qumështit: Konsumimi i prodhimeve vendore në kohë pandemie, i rëndësishëm në mbështetje të prodhuesve vendorë

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bashkë me ministrin në detyrë të Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi, priti në takim punë prodhuesit e qumështit të përfaqësuar nëpërmjet, kryetarit të Shoqatës së Prodhuesve të Qumështit të Kosovës, Milazim Berisha, drejtorit Ekzekutiv të Shoqatës së Prodhuesve të Qumështit, Ardian Purrini, kryetarit të Shoqatës së […]Telegrafi.com Më shumë