Lajmet
Të rejat e fundit
Kategoria
Kina për herë të parë nuk ka regjistruar asnjë rast të ri me Covid 19
23 May 2020 - 08:50
Kina për herë të parë nuk ka regjistruar asnjë rast të ri me Covid 19

Kina ka raportuar zero raste të reja të koronavirusit për herë të parë që kur filloi raportimin e të dhënave në muajin janar. Virusi u shfaq në qytetin Wuhan në fund të vitit të kaluar dhe që nga ajo kohë rastet kanë rënë ndjeshëm pas pikut të pandemisë në mes të shkurtit. Numri zyrtar i […]GazetaBlic Më shumë