Lajmet
Të rejat e fundit
Kategoria
Ka përfunduar takimi mes Isa Mustafës e Albin Kurtit
28 Feb 2020 - 19:15
Ka përfunduar takimi mes Isa Mustafës e Albin Kurtit
Ka përfunduar takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit dhe kreut të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafës.

Takimi i liderëve tashmë ka përfunduar, megjithatë asnjëri nga ta nuk është deklaruar për media.

Takimi është mbajtur në ndërtesën e Qeverisë së Kosovës.

Kurti dhe Mustafa kanë dalë fshehurazi nga objekti i qeverisë duke iu shmangur gazetarëve.

Kreu i LDK-së Mustafa paraprakisht ka thënë se është takim për kafe me Kurtin.

Kurse, nënkryetarja e LDK’së, Vjosa Osmani që po e shoqëron Mustafën në takim sqaroi se takimi ka të bëjë me gjetjen e modalitetit ose pajtimit mes anëtarëve të koalicionit rreth heqjes së tarifës 100 për qind.
Insider Sh.p.k Më shumë