Lajmet
Të rejat e fundit
Kategoria
Haradinaj: Qeveria t’u qëndrojë afër fermerëve të prekur nga vërshimet në Rahovec e Suharekë
21 May 2020 - 14:10
Haradinaj: Qeveria t’u qëndrojë afër fermerëve të prekur nga vërshimet në Rahovec e Suharekë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, i ka bërë thirrje Qeverisë së Kosovës që të shtojë vëmendjen nga Komuna e Rahovecit dhe ajo e Suharekë, të cilat janë goditur nga stuhi me breshër e shi. Sipas tij, janë dëmtuar në masë të madhe kulturat bujqësore. “Rahoveci dhe Theranda, përpos përballjes me […]Telegrafi.com Më shumë