Lajmet
Të rejat e fundit
Kategoria
Gjuriq ia bën avokatin Vuçiqit pas përplasjes me Kurtin në Mynih
15 Feb 2020 - 09:50
Gjuriq ia bën avokatin Vuçiqit pas përplasjes me Kurtin në Mynih

Drejtori i të ashtuquajturës Zyre për Kosovën në qeverinë serbe, Marko Gjuriq, i cili hodhi edhe nënshkrimin në marrëveshjet historike për hekurudha dhe autostrada, lavdëroi sjelljen diplomatike të presidentit Aleksandar Vuçiq karshi kosovarëve. Për Gjuriqin ishte ofenduese që shteti i tij u quajt okupator nga përfaqësuesit e Prishtinës. “Në një panel në Konferencën e Sigurisë […]GazetaExpress.com Më shumë