Lajmet
Të rejat e fundit
Kategoria
Dalin pamjet, momenti tragjik kur rrëzohet aeroplani me qindra njerëz në të
22 May 2020 - 22:25
Dalin pamjet, momenti tragjik kur rrëzohet aeroplani me qindra njerëz në të

Të paktën 38 persona janë vrarë pasi një aeroplan është rrëzuar në qytetin jugor pakistanez të Karaçi, sipas Ministrit të Shëndetësisë Azra Fazal. Drejtori i Përgjithshëm i kompanisë ajrore tha se fluturimi nga Lahore po transportonte gjithsej 99 pasagjerë dhe anëtarë të ekuipazhit, shkruan CNN, transmeton Indeksonline. Zëvendësdrejtori i Përgjithshëm i PIA-s, Marshal Arshad Malik […]IndexOnline Më shumë