Lajmet
Të rejat e fundit
Kategoria
Borrelli: Duhet zbutje e tensioneve dhe nisje nga e para – dialogut Kosovë-Serbi, e vetmja zgjidhje
14 Feb 2020 - 23:40
Borrelli: Duhet zbutje e tensioneve dhe nisje nga e para – dialogut Kosovë-Serbi, e vetmja zgjidhje

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Politikë të Sigurisë, Josep Borrell, ka deklaruar se dialogu Kosovë-Serbi, është e vetmja mënyrë për zgjidhjen e mosmarrëveshjeve mes dy vendeve. Përmes një shkrimi në Twitter, Borrell konsideron se, të dyja vendet duhet t’i ulin tensionet për të arritur rezultatet. “Na duhet zbutje e tensioneve […]Telegrafi.com Më shumë