Lajmet
Të rejat e fundit
Kategoria
Hiqet ndalesa për lëvizjen e kamionëve në rrugën Mavrovë-Dibër

Sot në mbrëmje është shfuqizuar masa për ndalimin e qarkullimit të kamionëve në rrugën Mavrovë-Dibër, e vendosur në orën 15:00 për shkak të reshjeve të borës, informojnë nga Lidhja Auto-Moto e Maqedonisë. Për shkak të reshjeve të borës sot pasdite u vendos ndalesë të qarkullimit të kamionëve edhe në rrugën Gostivar-Strazhë, njoftojnë nga LAMM. Nga […]

Pse e refuzoi Haradinaj ftesën e Kurtit
Pse e refuzoi Haradinaj ftesën e Kurtit

Ramush Haradinaj ka refuzuar sot ftesën e Kryeministrit Albin Kurti për një takim urgjent lidhur...

Bekim Haxhiu mohon afërsinë familjare më Afrim Haxhiun
Bekim Haxhiu mohon afërsinë familjare më Afrim Haxhiun

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu, ka mohuar afërsinë familjare me Afrim...

Koha kur Grenell thoshte se Trump nuk ka lidhje me politikë të jashtme
Koha kur Grenell thoshte se Trump nuk ka lidhje me politikë të...

I dërguari special i Administratës Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, në vitet e...

Ekskluzive: Letërkëmbimi Haradinaj – Kurti
Ekskluzive: Letërkëmbimi Haradinaj – Kurti

Gazeta Insajderi ka siguruar letërkëmbimet në mes të Kryeministrit aktual të Kosovës, Albin Ku...

Sporti luftarak që po pëlqehet me të madhe në Prishtinë
Sporti luftarak që po pëlqehet me të madhe në Prishtinë

Sportet luftarake pëlqehen mjaft shumë në Kosovë, jo vetëm për tu shikuar por edhe po praktiko...

Ekskluzivisht në IPKO dhe DigitAlb, ndeshjet e Kupës së Turqisë!
Ekskluzivisht në IPKO dhe DigitAlb, ndeshjet e Kupës së Turqis...

IPKO Telecommunications L.L.C është besnike ndaj të gjithë klientëve të saj, prandaj vazhdon t...

Përhapja e koronavirusit mund të shkaktojë recesion në ekonominë globale
Përhapja e koronavirusit mund të shkaktojë recesion në ekonom...

Ndikimet e koronavirusit në ekonomi po rriten, pasi investitorët thanë se janë në pritje të nj...

Mbi 200 mijë qytetarë përfituan nga investimet e KEDS gjatë vitit 2019
Mbi 200 mijë qytetarë përfituan nga investimet e KEDS gjatë v...

Mbi 200 mijë qytetarë kanë përfituar direkt nga investimet e KEDS-it të kryera gjatë vitit 201...

Parashikimi i frikshëm, Liverpool mund të mbetet pa titull
Parashikimi i frikshëm, Liverpool mund të mbetet pa titull

Coronavirus ka detyruar Zvicrën që të pezullojë përkohësisht kampionatin. Po çfarë po ndodh...

Lajm i madh për Arbër Zenelin
Lajm i madh për Arbër Zenelin

Ylli i Kombëtares së Kosovës, Arbër Zeneli, po është rikuperua plotësisht pas lëndimit të r...

Driton Kuka me këtë postim emocional për shtatoren e Mjalindës
Driton Kuka me këtë postim emocional për shtatoren e Mjalindë...

Shtatorja e Majlinda Kelmendit është përuruar sot, ndërsa trajneri i saj, Driton Kuka ka bërë...

Korona virusi “paralizon” edhe kampionatin e këtij shteti evropian
Korona virusi “paralizon” edhe kampionatin e këtij shteti ev...

Evropa është e përfshirë nga ankthi që vjen prej koronavirusit. Infeksioni është shpërndarë...

Nora Istrefi vjen me poza provokuese, i lë pak vend imagjinatës me dekoltenë e hapur
Nora Istrefi vjen me poza provokuese, i lë pak vend imagjinatës...

Këngëtarja e njohur shqiptare, Nora Istrefi, kohëve të fundit është mjaft aktive në rrjetet s...

Sa është vlera neto e fitimeve të Dua Lipës?
Sa është vlera neto e fitimeve të Dua Lipës?

Dua Lipa është një nga yjet më të përfolur të momentit. Pamja dhe tingulli i saj unik kanë a...

Frika nga coronavirusi, Alban Skënderaj shkruan i shqetësuar: Kam ndjesinë se në Shqipëri është përhapur tashmë
Frika nga coronavirusi, Alban Skënderaj shkruan i shqetësuar: K...

Termi “coronavirus” tashmë nuk është i panjohur për askënd. Virusi i cili ka prekur mbarë...

Yllka Kuqi, Baby Brown dhe Cengiz Elmaz sjellin këngën e re “Self Made Superstar”
Yllka Kuqi, Baby Brown dhe Cengiz Elmaz sjellin këngën e re “...

Reperët Baby Brown, Cengiz Elmaz dhe këngëtarja e njohur shqiptare Yllka Kuqi, kanë publikuar ba...

Këshilla për mbrojtje nga coronavirusi
Këshilla për mbrojtje nga coronavirusi

Organizata Botërore e Shëndetësisë pas rasteve të shumta dhe shpërndarjes në pothuajse shumë...

Shenjat që japin alarmin: Fëmija juaj po vuan nga bullizmi
Shenjat që japin alarmin: Fëmija juaj po vuan nga bullizmi

Shumë fëmijë persekutohen nga fëmijë të tjerë. Dhe, me siguri, ju do donit të dinit nëse f...

Studim: Mbajini fëmijët në lëvizje për të ulur rrezikun nga depresioni
Studim: Mbajini fëmijët në lëvizje për të ulur rrezikun nga...

Shkenca tregon se ushtrimet nga më të thjeshta janë të mira për ne. Ato përmirësojnë gjumin,...

Mënyrat më të përshtatshme për të trajtuar sëmundjen e sheqerit
Mënyrat më të përshtatshme për të trajtuar sëmundjen e she...

Mënyra si e trajtojmë diabetin ka ndryshuar gjatë dekadave të hulumtimit dhe tretmanit ndër vit...

Artistët botëror në “Prishtina Jazz Week”
Artistët botëror në “Prishtina Jazz Week”

Së bashku me pranverën në Prishtinë gjatë muajit mars do të vijnë edhe ditët e muzikës Jazz...

Fillojnë punimet për restaurimin e monumentit të familjes Koci në Prizren
Fillojnë punimet për restaurimin e monumentit të familjes Koci...

Qendra Rajonale e Trashëgimisë Kulturore në Prizren ka filluar punimet për restaurimin e shtëpi...

Nënshkruhet Memorandumi mes QKK-së dhe EAVE
Nënshkruhet Memorandumi mes QKK-së dhe EAVE

Qendra Kinematografike e Kosovës dhe EAVE kanë nënshkruar Memorandumin e bashkëpunimit për eduk...

Hyjneshat e Arjeta Miftarit ekspozohen në Ajova të ShBA-së
Hyjneshat e Arjeta Miftarit ekspozohen në Ajova të ShBA-së

Skulptorja Arjeta Miftari hap sot në galerinë “Area Comunity College” të Des Moines në Ajova...

Si ta zbusni bukën bajat
Si ta zbusni bukën bajat

Nuk jeni të detyruar ta hidhni bukën bajat – ndiqni këshillat tona dhe sërish kënaquni me fet...

Për darkë të shijshme që shkrihet në gojë: Qervishin me qofte shërbejeni me bukë Brotchen
Për darkë të shijshme që shkrihet në gojë: Qervishin me qof...

Qervishi me qofte është një recetë klasike e cila vlerësohet si e shumëkërkuar. Prandaj, blog...

Si duhet të ruhet fasulja
Si duhet të ruhet fasulja

Fasulja bën pjesë ndër artikujt më të njohur, e cila zë vend të rëndësishëm në traditën...

Huawei ka prezantuar P40 Lite në heshtje dhe fshehtësi
Huawei ka prezantuar P40 Lite në heshtje dhe fshehtësi

Huawei do të prezantojë serinë e saj të re P40 në Paris më 26 mars. Sidoqoftë, Huawei po sjel...

Vivo Apex me ekran të plotë, kamerë me fokus optik 7.5X dhe pa asnjë buton
Vivo Apex me ekran të plotë, kamerë me fokus optik 7.5X dhe pa...

Smartfoni i parë Apex, që është lansuar nga Vivo para dy vitesh, u bë telefoni i parë funksion...

Shkencëtarët zbulojnë shpërthimin më të madh që nga koha e Big Bang
Shkencëtarët zbulojnë shpërthimin më të madh që nga koha e...

Shkencëtarët kanë zbuluar prova të një shpërthimi kolosal në hapësirë, pesë herë më e ma...

Një qen infektohet me coronavirus në Hong Kong
Një qen infektohet me coronavirus në Hong Kong

Një qen i racës Pomerian në Hong Kong është diagnostifikuar me coronavirus, pasi pati kontakt m...

Zhytësi italian “takohet” ballë përballë me anakondat 7 metërshe, që peshojnë afro 100 kilogramë
Zhytësi italian “takohet” ballë përballë me anakondat 7 m...

Fotografi italian ka pasion të madh për krijesat nënujore. Ai jo vetëm që është zhytës profe...

Si në filma horror, në Antarktik bora dhe akulli bëhen të kuqe
Si në filma horror, në Antarktik bora dhe akulli bëhen të kuq...

Disa javë më parë, shkencëtarët nga qendra kërkimore e Ukrainës “Vernadsky” në Antarktik...

Reagimi i një nëne kur e kupton se ishte nisur drejt shkollës, por që i kishte harruar fëmijët në shtëpi
Reagimi i një nëne kur e kupton se ishte nisur drejt shkollës,...

Një nënë ka ndarë reagimin e saj, kur ajo ishte nisur drejt shkollës – por që kishte harruar...

Pasi bën disa “luhatje”, mësuesi i dehur bie pa ndjenja në dysheme – ndërsa e filmojnë, nxënësit shpërthejnë në të qeshura
Pasi bën disa “luhatje”, mësuesi i dehur bie pa ndjenja në...

Një mësues që duket se ishte dehur në Rusi ishte filmuar duke u lëkundur para se të binte në...

Hiqet ndalesa për lëvizjen e kamionëve në rrugën Mavrovë-Dibër
Hiqet ndalesa për lëvizjen e kamionëve në rrugën Mavrovë-Di...

Sot në mbrëmje është shfuqizuar masa për ndalimin e qarkullimit të kamionëve në rrugën Mavr...

Pesë arsye të forta pse orët klasike nuk dalin kurrë nga moda
Pesë arsye të forta pse orët klasike nuk dalin kurrë nga moda

Kur bëhet fjalë për aksesorët, janë të shumtë dhe variojnë nga sportivë në klasik. Nëse f...

Doganat e Maqedonisë shënojnë ulje të dërgesave nga Kina për shkak të coronavirusit
Doganat e Maqedonisë shënojnë ulje të dërgesave nga Kina pë...

Drejtoritë doganore të Ballkanit Perëndimor në takimin e sotëm në Ohër informuan se po ulet n...

Arbër Zeneli ftohet për herë të parë nga Reims, do të jetë i gatshëm për ndeshjen me Monacon
Arbër Zeneli ftohet për herë të parë nga Reims, do të jetë...

Arbër Zeneli edhe zyrtarisht është kthyer në skuadrën A të Reims dhe është i gatshëm për n...